Відмінність кормів для котів і собак

05 Листопада 2023 Автор: Архипська Марина Леонідівна

Чи підглядають муркотливі в миску собак за сніданком або вечерею? Сучасне готове харчування для домашніх тварин може зовні майже не відрізнятися, проте це не означає, що їжа для кішок і собак – однакова. Розповідаємо, у чому різниця між котячим та собачим кормом.

Чим собачий корм відрізняється від котячого?

Корми для котів і собак мають низку істотних відмінностей у своєму складі та поживних властивостей, адже коти і собаки – різні види тварин із різними фізіологічними та дієтичними вимогами. Тому відповідь на запитання, чи можна годувати кішку собачим кормом і навпаки однозначна: робити цього не можна.

Розглянемо основні відмінності харчування:

  • Білок

Кішки – облігатні хижаки, їм необхідно більше білка в раціоні. Їхні поживні потреби в білку набагато вищі, ніж у собак, які можуть отримувати білок як з тваринної, так і з рослинної їжі.

  • Таурин

Коти потребують таурину – незамінної амінокислоти, яка необхідна для здоров'я серця та зору. В той час як собаки можуть синтезувати таурин в організмі самостійно.

  • Вітамін A

Кішки не здатні перетворювати бета-каротин (прекурсор вітаміну A), тому їм потрібне пряме джерело вітаміну A в їхньому раціоні. Собаки можуть синтезувати вітамін A з бета-каротину.

  • Амінокислоти

Деякі амінокислоти організм собаки і кішки може синтезувати самостійно з їжі, багатої на тваринний протеїн, меншою мірою – з рослинних білків. Фенілаланін, метіонін, лізин, аргінін та ін. – незамінні амінокислоти для собак; фенілаланін, таурин, цистин, лізин, метіонін – для котів.

  • Жири

Собаки можуть ефективніше використовувати жири як джерело енергії, в той час як для кішок краще використання білка. Тому котячі корми містять вищий рівень білка та менше жиру.

  • Вода

Коти рідше відчувають спрагу, тому їм важливо отримувати більше вологи з їжі. Багато промислових котячих кормів містять вищий рівень вологи.

  • Токсичні продукти

Деякі інгредієнти – наприклад, шоколад – небезпечні й для собак, і для котів. Тому під час вибору їжі для вихованців важливо враховувати їхні особливості та уникати токсичних компонентів.

Тепер ви знаєте, чому собакам не можна котячий корм. Нагадаємо, що правильне харчування – вкрай важливе для здоров'я та довголіття тварин, тому, обираючи корм для собак або муркотливих, корисно проконсультуватися з ветеринаром і скласти повноцінний раціон.

відмінність корму для собак і котів

Чому собаки люблять їсти котячі суміші

Собаки можуть виявляти інтерес до котячих кормів з кількох причин:

  1. Запах. Котячий корм може мати інтенсивний запах, який приваблює собак.
  2. Смак. У песиків різноманітніший набір рецепторів в органах чуття, тому вони можуть бути більш відкритими до різноманітних смаків.
  3. Звичка. Якщо цуценя росло в оточенні котів і тварин годували разом, то мало доступ до котячого корму. Така постійно повторювана ситуація могла розвинути звичку вживати котячу їжу.
  4. Нестача поживних речовин. Іноді собаки їдять котячий корм, якщо їм не вистачає певних поживних речовин у раціоні. Наприклад, якщо тварина страждає від дефіциту білка або таурину, що присутній у котячому кормі, вона може спробувати врівноважити свою дієту, споживаючи їжу для котів.
  5. Пошук різноманітності. Деякі собаки можуть цікавитися різними видами їжі та спробувати котячий корм просто з цікавості.

Незважаючи на інтерес песиків, відповідь на запитання, чи можна годувати собаку котячим кормом, негативна. Важливо розуміти, що котячий корм розроблений спеціально для котів і задовольняє їхні унікальні харчові потреби. Постійне вживання котячого корму собаками не є нормальним, оскільки це може призвести до нестачі певних поживних речовин у довгостроковій перспективі. Тому важливо забезпечувати вихованцеві збалансоване та призначене для нього харчування, що відповідає його потребам.

Як відучити собаку їсти котячий корм

Щоб відучити собаку зазирати в котячу миску, знадобиться певний час і трішки ваших зусиль, оскільки ці тварини відчувають непереборний потяг до аромату та смаку корму для кішок. Ось кілька кроків, які допоможуть у цьому:

  • Обмежуйте доступ до котячого корму. Переконайтеся, що він зберігається в недоступному для собаки місці.
  • Годуйте вихованців у різний час.
  • Забезпечте збалансоване повнораціонне харчування. Вихованець має отримувати достатню кількість якісного корму, призначеного саме для нього. Підберіть корм, який задовольняє потреби улюбленця в поживних речовинах.
  • Навчіть собаку команди: "Не можна". Коли він намагається підійти до котячого корму, використовуйте цю команду. Заохочуйте тварину, коли команда виконується.
  • Нагорода за правильну поведінку. Нагороджуйте собаку похвалою і ласощами, коли він не намагається їсти котячий корм. Позитивна мотивація допоможе закріпити бажану поведінку.
  • Спостереження і покарання. Якщо пес все одно намагається з'їсти котячий корм, використовуйте покарання, але робіть це обережно і відповідно до методів позитивного виховання. Ніколи не використовуйте фізичне насильство.
  • Скористайтеся звичкою. Якщо собака звик до котячого корму, може знадобитися деякий час, щоб він перестав цікавитися ним, позбувшись звички. Постійність і терпіння дадуть бажаний результат.
  • Зверніться до ветеринара. Якщо улюбленець продовжує харчуватися котячим кормом, не дивлячись на всі докладені зусилля, щоб його відучити, обговоріть це питання з ветеринаром. Можливо, тварина відчуває дефіцит якихось поживних речовин і вам потрібна кваліфікована порада щодо коригування раціону.

чи можна собакам корм для котів

Пам'ятайте, що відучення собаки від небажаних звичок може потребувати певного часу, тому важливо бути послідовним і терплячим у процесі навчання.

Знаючи, в чому різниця між котячим і собачим кормом, ви не ставитимете питання, чи можна годувати кішок собачим кормом. Обов'язково підбирайте правильне харчування від перевірених виробників для вихованців.

відгуки (0)
Новий відгук або коментар