Догляд за очима та вухами тварин
Для власників свійських тварин здоров'я їхніх вихованців завжди було і залишається на першому місці. Коли кішка чи собака здорові, проводити з ними час приносить задоволення, а догляд та утримання не вимагають багато зусиль: нагодувати, вигуляти, приголубити, пограти. Звичайно, є тварини, яким необхідний особливий догляд, грумінг та тренування, але для заводчика це завжди радість.
Догляд за очима
-
Щоденне гігієнічне чищення очей
Регулярно очищайте будь-який бруд, який накопичується навколо очей тварини. Особливо часто сміття накопичується після прогулянок, адже цікаві кішки та собаки обожнюють досліджувати кущі чи інші пильні місця. Для процедури очей використовуйте спеціалізовані вологі серветки або ватний тампон, змочений у спеціальному засобі, який можна придбати в будь-якій ветеринарній аптеці або зоомагазині. Обережно протріть область навколо очей, рухаючись від зовнішнього кута до внутрішнього (у бік носа). Для кожного ока використовуйте окремий ватний диск, щоб уникнути перенесення бруду та подразнення з одного ока на інше.
-
Перевірка на наявність виділень
Регулярно проводьте огляд очей вашої тварини. Якщо ви помітили виділення рідини з очей, поставтеся до цього серйозно. Нагноєння очей і катаральні явища у собак і кішок часто є першими симптомами хвороби. Якщо ваша порода схильна до алергії, такі виділення можуть бути, отже, проявом алергічної реакції і це потребує особливої уваги. Постарайтеся з'ясувати причину проблеми, можливо це харчова алергія, реакція на наявність пилу в квартирі або на рослини під час прогулянок.
Важливо вчасно помітити будь-які негативні зміни, такі як запалення ока або роздратування рогівки. Загострення стану зазвичай проявляється тим, що собака чи кішка тримає око напівзакритим через постійне виділення рідини, часто моргають і намагаються почухати око лапою, що призводить до додаткових травм. Причиною запалення може бути все, що завгодно: від простого механічного подразнення пилом до наявності небезпечних інфекційних захворювань, спричинених вірусами та коками. У будь-якому випадку не відкладайте візит тварини до ветеринара.
Догляд за вухами
-
Перевірка наявності сторонніх предметів
Під час ігор із собакою чи кішкою діти можуть засунути їм у вушний канал дрібні речі, такі як кульки чи намистини. Регулярно під час проведення водних процедур рідина нерідко потрапляє у вуха тваринам. Якщо вихованець знаходиться на протягу, це призводить до запалення середнього вуха (отиту) та інших подразнень. У таких випадках собака або кішка починають сильно трясти головою і намагаються лапою очистити вуха від води або від стороннього предмета.
Якщо у вухо собаки чи кішки потрапила комаха, її слід видалити, використовуйте спеціальні засоби або обліпихової олії. Для очищення від рідини, що скопилася, з вуха тварини необхідно нахилити голову таким чином, щоб вушний канал з водою знаходився внизу. Якщо ви не впевнені, що вся рідина витекла, можна використовувати ватну тампонаду для осушення слухового каналу.
-
Догляд за довгими вухами
Рекомендуємо проводити процедуру огляду вушних каналів регулярно і час від часу очищати їх від бруду і сірчаних виділень. Для цього у вуха тварини закопують кілька крапель спеціального засобу для чищення та масажують його основу. Потім вводять у слуховий канал ватну паличку, змочену в рідині та акуратно чистять вухо обертальними рухами. Внутрішню частину вушної раковини після цього протирають марлею також змоченою у лосьйоні. Важливо пам'ятати, що одна ватяна паличка повинна використовуватися тільки для одного вуха собаки, щоб уникнути передачі інфекції або роздратування з одного вуха до іншого.
Щоб уникнути бруднення вух під час їжі, слід використовувати вузькі та глибокі миски для годування, які підходять виключно за розміром морді вашого собаки чи кішки. У випадку, якщо вуха тварини все ж таки випадково забруднюються їжею, їх слід очистити сухим рушником і розчесати.
-
Як запобігти виникненню інфекцій
- Кілька разів на тиждень проводити гігієнічні процедури, оглядати вушні канали та чистити їх;
- Не допускати потрапляння рідини до вух;
- Вчасно обробляти від екто та ендопаразитів;
- Не допускати переохолодження тварини або протягів будинку;
- Не допускати контакту вашого домашнього улюбленця з тваринами, які страждають на вушні захворювання;
- Регулярно проводити медичні огляди вашого вихованця у ветеринара.
Створення комфортного середовища для запобігання проблемам
Створення комфортного середовища для запобігання подразненням вух та очей у тварин є важливою складовою їхнього загального здоров'я та благополуччя. Регулярне прибирання та підтримання чистоти в приміщенні, де мешкає кішка чи собака, допомагає знизити ризик інфекцій та алергій. Регулярно слідкуйте за рівнем вологості та температурою, уникаючи надмірної сухості чи вогкості, які можуть сприяти розвитку проблем зі здоров'ям. Проводьте час від часу огляд вушного каналу та очей, своєчасне очищуйте забруднень та використовуйте спеціалізовані засоби для догляду і це допоможе підтримувати органи почуттів вашого вихованця у відмінному стані та запобігати можливим захворюванням.