Cобака ковтає дрібні шматочки корму, не пережовуючи: що робити?
Розповідаємо про проблеми, пов’язані з харчуванням собак. Швидке ковтання маленьких шматочків корму, які належно не пережовуються, може спричиняти неприємності – як цього уникнути, пояснюють фахівці Nature’s Protection.
«Як досвідчений заводчик із майже сорокарічним стажем, кінолог і розробник преміальних продуктів для домашніх тварин Nature's Protection Superior Care, я мала справу з численними загадковими поведінковими реакціями наших любих чотирилапих друзів. Поведінкою, що нерідко спантеличує власників собак, є звичка вихованців ковтати корм без пережовування».
У цій статті ви дізнаєтесь про особливості та причини незвичної харчової поведінки собак різних порід і корисні поради, як допомогти пухнастому.
Якщо ви коли-небудь спостерігали, як ваш улюбленець ковтає їжу, не витрачаючи часу на пережовування, ви не самотні. Така, на перший погляд, дивна поведінка змушує багатьох власників собак чухати потилицю й задаватися питанням: чи не відбувається щось не так? Чому собаки так роблять і чи варто нам хвилюватися? Розглянемо причини такої поведінки в собак.
Інстинктивне поїдання їжі
Щоб зрозуміти, чому собаки ковтають корм, не пережовуючи, ми маємо спочатку звернутись до минулого їхніх предків. Собаки як нащадки диких вовків успадкували певні інстинкти, пов'язані зі споживанням їжі. У дикій природі швидке поглинання їжі було стратегією виживання, що давала змогу отримати свою частку здобичі до того, як потенційні конкуренти встигали наскочити. Хоча одомашнення й змінило багато аспектів життя собак, деякі з цих інстинктивних моделей поведінки все ще можуть зберігатися у наших чотирилапих друзів.
У дикій природі собаки переважно споживали здобич, яка не потребувала тривалого пережовування. Їхні гострі зуби та потужні щелепи були призначені для розривання та дроблення, а не для ретельного пережовування. Це контрастує з кормом, яким ми годуємо собак сьогодні та який часто складається з однорідних шматків, що значно відрізняються від природної здобичі, з якою собаки стикалися в середовищі їхніх предків. Ця відмінність полегшує сучасним собакам швидке проковтування корму.
Неналежний стан зубів у собак
Здоров'я зубів вкрай важливе для здатності собаки ефективно пережовувати їжу. Стоматологічні проблеми, такі як запалення ясен або зубний біль, можуть спричиняти дискомфорт під час жування. Через це собаки можуть ковтати їжу цілими шматками, щоб уникнути неприємних відчуттів, пов'язаних із пережовуванням.
Потенційні ризики та переваги
Ковтання корму цілими шматками може мати як переваги, так і недоліки – дуже важливо, щоб відповідальні власники тварин враховували ці фактори. Хоча вашій собаці може здаватися зручним ковтати корм цілими шматками, у такої поведінки є потенційні недоліки. Зокрема – проблеми з травленням у собак, оскільки великі шматки корму може бути важче перетравити, а також ризик задухи, особливо в собак малих порід або собак, які мають проблеми зі здоров'ям.
Запобігти проблемам з травленням, таким як здуття живота і розлад шлунку, можна, заохочуючи собаку правильно пережовувати їжу. Переваги пережовування їжі також передбачають покращене засвоєння поживних речовин і зміцнення здоров'я зубів вашого собаки. Водночас ковтання корму цілими шматками може бути зручним для собак, особливо для тих, які ведуть активний спосіб життя (а це, погодьтеся, більшість собак).
Поради щодо вирішення проблем з поведінкою
Тепер, коли ми з'ясували причини, чому собаки ковтають корм цілими шматками та зважили потенційні ризики й переваги, перейдемо до практичних порад щодо подолання такої поведінки.
- Обирайте правильний корм
Одним з перших кроків у боротьбі з такою поведінкою є вибір правильного корму для собаки. Обирайте корм такого розміру та форми, які заохочують до жування. Більші шматочки корму можуть спонукати собаку не поспішати, а різні форми можуть зробити процес споживання їжі цікавішим.
Nature's Protection Superior Care пропонує чудовий вибір кормів із гранулами різного розміру завдяки чому ви гарантовано зможете знайти той, який найкраще підійде саме вашому улюбленцю. Цей корм для собак виготовляється з інгредієнтів найвищої якості, зокрема – містить гіпоалергенні, високоякісні джерела білка, такі як біла риба, лосось, протеїн комах та ягнятину. Таке розмаїття дозволяє обрати корм, який заохочує до жування та сприяє отриманню більшого задоволення від вживання їжі. Пропонуючи різні розміри та форми, ви можете задовольнити різноманітні вподобання та звички ваших улюбленців.
Обираючи правильний корм, проконсультуйтеся з ветеринаром, щоб він порадив найкращий варіант для вашої породи та розміру собаки. Фахівець може надати цінну інформацію про особливі дієтичні потреби вашого собаки та допомогти вам визначитись із раціоном вихованця.
Методи повільного годування
Впровадження методів повільного годування може бути дуже ефективним у боротьбі зі схильністю вашого собаки до заковтування корму без пережовування. Миски для повільного харчування та спеціальні вкладиши в миски створені, щоб зробити час прийому їжі трохи складнішим, заохочуючи собаку повільно пережовувати й смакувати їжу. Ці методи не лише сприяють кращому травленню, але й зменшують ризик задухи, що робить їх цінним доповненням до щоденного догляду за вашим улюбленцем.
Тренування з позитивним заохоченням
Навчання собаки жувати корм може бути корисним досвідом як для вас, так і для вашого пухнастого друга. Під час їжі використовуйте такі команди "жуй" або "повільніше", щоб заохотити собаку не поспішати. Будьте терплячі та послідовні у своїх тренуваннях й не забувайте винагороджувати собаку ласощами або похвалою, коли він демонструє бажану поведінку під час жування. Позитивне заохочення може мати велике значення у формуванні харчових звичок вашого собаки.
Наостанок
Отже, поведінка собак, які ковтають корм не пережовуючи, спочатку може здатися загадковою, але в її основі лежить інстинкт, адаптація, а іноді й дискомфорт, пов’язаний зі станом зубів. Розуміння причин такої поведінки та впровадження правильних стратегій може призвести до безпечного та приємного прийому їжі для вашого улюбленця. Пам'ятайте, що кожен собака унікальний, і може знадобитися час, щоб змінити харчові звички вашого улюбленця. Терпіння, послідовність та щира любов до вашого чотирилапого члена родини безсумнівно підкріплюють успіх у подоланні цієї харчової поведінки чотирилапих.