Зола в складі сухих кормів

«Сира зола» - таке позначення красується на кожній упаковці сухого корму. Ні, це аж ніяк не попіл з каміна, що залишився після згоряння деревини. Зола не є окремою складовою частиною, яка використовується у виробництві кормів. Це одна з груп поживних речовин, таких як білки, жири або клітковина.

Зола - що це таке?

Зола - це група мінеральних речовин, технічний термін, який вказує на необхідні для здоров'я вихованця мінеральні речовини. До цієї групи належать такі мінеральні речовини як магній, залізо, цинк, кальцій, калій, фосфор і ін.

Зола є кінцевим продуктом, який утворюється в результаті згоряння харчових продуктів. Інакше кажучи, при повному спалюванні певної кількості корму основні поживні речовини (білки, жири, вуглеводи) згорять, залишаючи тільки мінеральні речовини - золу. Кількість золи, вказане на упаковці корму, це загальна кількість всіх мінеральних речовин в кормі.

Чому кількість золи важливо і яке воно повинно бути в кормі?

Звичайне вміст золи в кормі 5-8 відсотків. У деяких кормах, до складу яких входить м'ясо ягняти або лосось, процентний вміст золи може становити 8-9,5%. Це відбувається тому, що ці види м'яса відрізняються більш високим вмістом мінеральних речовин, в порівнянні з іншими джерелами білків тваринного походження, наприклад, м'ясом домашньої птиці. Тому вміст золи в кормі повинно оцінюватися також в залежності від джерела білків. Якщо кількість золи в кормі перевищує 10%, то такий рівень зольності може несприятливо позначитися на засвоєнні їжі, тому рекомендується уважно вивчити склад корму і проконсультуватися з виробником або ветеринарним лікарем.

Важливо знати, що кількість золи вказує тільки на загальний вміст мінеральних речовин в кормі. Тому, якщо ваш вихованець має специфічні потреби, варто звернути увагу на аналітичний склад і добавки, зазначені на упаковці. Там ви знайдете окремі кількості мінеральних речовин, які можуть бути важливі. Це особливо актуально для власників, що містять собак і кішок з проблемами сечовидільної системи, які страждають від сечокам'яної хвороби. У разі такої хвороби дуже важливо суворе обмеження певних мінеральних речовин.

Зола, що міститься в кормі в належних кількостях, гарантовано безпечна і корисна для здоров'я вихованця. Це мінеральні речовини, які необхідні для здорової і тривалого життя вихованця. Тому до вибору корму поставтеся з усією відповідальністю, вивчіть його склад, поживну цінність і, при необхідності, проконсультуйтеся з виробником або ветеринарним лікарем.