Життя кішки після стерилізації. Що необхідно знати?

Згідно з останніми статистичними даними 80% кішок і котів - стерилізовані. Незважаючи на те, що стерилізація (кастрація) вирішує безліч проблем, пов'язаних зі здоров'ям і поведінкою тварини, більшість власників все ще не знають, як правильно подбати про стерилізованої кішці або кота.

Ризик ожиріння

Життя кішки після стерилізаціїПісля стерилізації (кастрації) процес обміну речовин сповільнюється, зменшуються фізичні навантаження, в результаті засвоєні живильні речовини депонуються в організмі у вигляді жирових відкладень, найчастіше в області живота. Так як змінюється гормональний баланс, збільшується апетит - споживання корму вихованцем зростає. Нерідко власник тварини не може встояти перед тим, хто просить поглядом свого улюбленця і не шкодує для нього корми, даючи йому істотно збільшену норму.

Ймовірність ожиріння стерилізованих кішок і котів в 3,5 рази вище, ніж нестерилізованих. Науковими дослідженнями доведено, що вже через 3 дні після стерилізації збільшується апетит вихованця, споживання корму зростає і ускладнюється регуляція почуття ситості. Крім того, їх фізична активність знижується на цілих 52%.

Тому, вкрай важливо вибрати правильний спеціалізований корм для стерилізованих кішок і котів і строго його нормувати.

Ризик розвитку сечокам'яної хвороби

Після стерилізації збільшується ризик розвитку сечокам'яної хвороби. Оскільки стерилізовані кішки менше рухаються, менше п'ють і роблять сечовипускання, це призводить до застою сечі в сечовому міхурі, що сприяє збільшенню можливості утворення сечових каменів (струвитов).

З метою уникнення сечокам'яної хвороби слід звернути увагу на зміст магнію в кормі, яким збираєтеся годувати свого вихованця. Його повинно бути менше, ніж зазвичай. Магній є основним компонентом струвітних каменів, тому важливо забезпечити, щоб з кормом вихованець отримав його мінімальну дозу.

Який корм вибрати?

Після стерилізації кішці необхідний спеціалізований корм з рівнем жиру нижче звичайного. Такий корм має меншу енергетичну цінність - легше буде контролювати вагу тварини. Більша кількість клітковини забезпечить відчуття ситості.

При виборі корму типу "Sterilised" слід звернути увагу на основне джерело білка. В даному випадку краще джерело - пісне м'ясо, наприклад, м'ясо свійської птиці, біла риба.

Також важливо, щоб в складі корму був присутній L-карнітин, який стимулює процеси обміну речовин і допомагає переробити жирові клітини в енергію, сприяючи їх спалювання.

Вибравши корм з кокосовим маслом, буде ще легше підтримувати оптимальну вагу кішки. Цей цінний продукт складається з жирних кислот середньої довжини, які організм не накопичує, а перетворює в енергію. Таким чином в організмі не накопичується жир.