Особливості годування кошенят до рокуКошенята, як і людські діти, вимагають особливого догляду та годування. Кошеня до року активно зростає. У нього формуються скелет, зуби, м'язи. Кожному періоду життя малюка відповідає свій набір продуктів, який допомагає дорослішати. З першого дня народження і до 2-х тижнів – це новонароджене кошеня, яке харчується молоком матері. Всі необхідні речовини малюк отримує з організму кішки.

Годування в період 1-3 місяці

З 1 місяця поступово можна вводити тверду їжу. До 3 місяців сухий корм для кошенят розводять молоком до консистенції густого пюре. Так само дають м'ясні консерви, призначені для кошенят . Годують малюків 5-6 разів на день, даючи маленькі порції, щоб легше перетравлювалася їжа. Порція на добу становить 30 г, а в 2 місяці – 50 г.

У готових кормах для кошенят всі компоненти збалансовані і немає необхідності додатково давати вітамін ні комплекси. З 4 тижнів і до 2 років у деяких порід котів спостерігається зміна кольору очей. Для захисту та правильного формування очей кицьки в корм додають пігмент лютеїн, який сприяє гостроті зору. Він міститься в жовтих овочах, квітках. Найчастіше до складу корму його вводять з чорнобривцями.

Крім лютеїну в квітках є речовини, які позбавляють кошенят від глистів.

У 3 місяці у кошеняти повністю прорізалися молочні зубки. Щоб кошеня не захворі ло на рахіт, в їжу йому обов'язково вводять риб'ячий жир.

Вік 3-5 місяців

Починаючи з 4-го місяця, у кошенят молочні зубки змінюються постійними. Тому малюків необхідно годувати твердим кормом, чергуючи його з консервованим в співвідношенні 2: 1. У консерви і сухий корм Kitten вводять всі необхідні вітаміни і мікроелементи, щоб зуби розвивалися правильно, а емаль була міцною .

Годувати кошеня необхідно 4-5 разів. Шлунок малюка теж зростає, тому добову норму потрібно збільшити до 65 г. Травна система ще тільки стабілізується, їй в цей період потрібен захист і допомога. У кормах для кошенят волокна бурякового жому стимулюють перистальтику кишечника, роблячи стілець кошеняти регулярним. Жирні кислоти корму захищають слизову кишечника малюка. Так само вони є будівельним матеріалом для оболонок клітин і активують ферменти, які допомагають перетравлювати їжу.

Для активізації імунної системи кіш ки виробники кормів вводять моноолігосахариди – природні пре біотики, а також вітаміни Е і С. Цей комплекс стимулює вироблення власни х речовин, які захищають малюка від хвороб.

З 4 місяців раціон кошеняти включає 50% м'яса і 50% каш і овочів. Білки в кормі для кошенят містяться в м'ясі та рибі. Склад і обробка підібрані так, щоб їжа якомога повніше перетравлювалася і засвоювалася. Готовий корм повинен бути тільки класу «Преміум» і «Супер-преміум», наприклад Nature’s Protection Kitten, Araton Kitten – збалансовані корми для кошенят до року.

У таких кормах м'ясо – натуральне, деякі виробники точно вказують походження м'яса в інструкції. Продовжують удосконалюватися скелет і м’язи . Щоб вони розвивалися правильно, в корм кошенят дода ють вітаміни (A, D, E, C) і мікроелементи. Суворо дотримую ться в кормі кальцієво-фосфорн ого балансу – запоруки зростання і мінералізації кісток. Не забувайте, що котик буде їсти до 3-4 разів на день. У малюка завжди повинна бути вода.

Кошенята від 5 до 12 місяців

У 6 місяців всі постійні зуби у к ішки вже є. В 7 місяців – це вже зрілий звір. Відбувається перша линька. У кормі обов'язково повинні міститися речовини, що допомагають відрости новій, блискучій шерсті. Кошеня ще зростає, але його вже можна переводити на корм для дорослих котів. І режим його годування має з триразового дійти до рекомендованого дорослим тваринам дво разового.

З півроку потрібно довести обсяг їжі до 70 г. В 8 місяців кошенят каструють. Для таких звірят є спеціальний корм, який перешкоджає утворенню каменів в сечовій системі, і має знижену, у порівнянні зі звичайним кормом, кількість вуглеводів.

У кормі високого класу зернові представлені рисом, пшеницею. Ідеально підійде дикий рис, в ньому необхідні для тварин мікроелементи, вітаміни.

Рекомендований склад раціону для кошенят потрібно коригувати залежно від активності та ваги. Якщо кошеня перебирає у вазі, то можна додати більше рису, він повільніше перетравлюється і попереджає деформацію кісток.
Якщо кошенята їдять готовий корм, то його потрібно поєднувати з консервами тієї ж марки.