Фахівці попереджають: годуєте свого вихованця з хазяйського столу? Його життя в небезпеці!

Тривалість життя домашніх тварин, які утримуються в домашніх умовах, стає дедалі більше, тому що все більше число таких тварин отримують повноцінний збалансований корм, регулярно відвідують ветеринарного лікаря і знаходяться під наглядом. Але все ще трапляються випадки, коли власник вихованця, що не встоявши перед жалісним поглядом свого улюбленця, ділиться з ним апетитним шматочком зі свого столу. Фахівці з догляду за домашніми тваринами і ветеринари попереджають - деякі продукти становлять особливу небезпеку для вашого чотириногого друга.

Ризик завдати шкоди здоров'ю вихованця

Небезпека годування зі столуЯк показує опитування громадської думки, проведене на замовлення «Kika group» в лютому 2018 р цілих 15% респондентів своїх вихованців постійно годують залишками зі столу.

Як стверджує ветеринар Камиле Аусмане, організм людини і тварини їжу перетравлює по-різному, тому те, що корисно для людини, може зовсім не підійти вашій собаці або кішці. Часто власник, проявляючи перебільшену турботу про вихованця, балує його залишками зі свого столу, ризикуючи таким чином його життям. За твердженням ветеринара, спочатку можна не помітити ознак захворювання, але пізніше власник напевно зрозуміє, що його вихованець отримав шматочок зі столу.

«Здоров'я вихованця, який отримує ласощі зі столу, може поступово погіршуватися через недостатню кількість вітамінів і мінеральних речовин, які він отримує з їжею. Жирна їжа може викликати у тварини діарею, блювоту, а з плином часу - ожиріння. Крім того, звикнувши до ласих шматочках, тварина може відмовитися від сухого корму і чекати, коли власник запропонує йому що-небудь смачненьке », - стверджує К. Аусмане.

Продукти харчування, небезпечні для здоров'я собак і кішок

Більшість продуктів харчування, які вживають люди, для собак і кішок не шкідливі, якщо вони дають у помірних кількостях. Однак, слід знати, що існують продукти, які дуже небезпечні для здоров'я вихованців.

Авокадо. Авокадо, які особливо рекомендуються для здорового раціону харчування людини, абсолютно не підходять для собак. Наявне в авокадо речовина (Персін) може викликати у собак блювоту і діарею.

Шоколад. Наявні в складі шоколаду кофеїн, теобромін і теофілін можуть викликати у вихованця порушення роботи нервової системи, судоми, озноб, порушення серцевого ритму і навіть смерть.

Горіхи, особливо - макадамії. Горіхи макадамії містять невідомі токсини, які можуть привести до порушення роботи нервової системи, травного тракту і м'язів. Горіхи макадамії часто використовують для приготування печива.

Молоко і молочні продукти. Більшість собак і кішок не переносять лактозу, тому, молоко або молочні продукти можуть викликати блювоту, діарею, привести до нетравлення.

Виноград і родзинки. Виноград і родзинки містять токсини, які можуть викликати ниркову недостатність.

Кістки. Власники особливо люблять побалувати своїх вихованців кісточками. В цьому випадку необхідно переконатися, що кістка не має гострих осколків, що вона не дуже маленька і не застрягне в горлі, в іншому випадку порушиться система травлення вихованця і собаці не уникнути операції.

Сире м'ясо, яйця, риба. Ці термічно необроблені продукти можуть бути заражені різними патогенними бактеріями (наприклад, сальмонелами), які викликають блювоту, діарею, можуть завдати шкоди різним системам органів, в залежності від збудника інфекції і кількості.

Що робити, якщо вихованець з'їв небезпечний для здоров'я продукт?

За твердженням ветеринара К. Аусмане, список небезпечних для здоров'я вихованців продуктів нескінченний, так як реакція організму кожної тварини на будь-який подразник індивідуальна. Тому, якщо ви вирішили побалувати вихованця ласим шматочком з хазяйського столу, не залишайте його без нагляду і при появі будь-яких ознак нездужання звертайтеся за допомогою до ветеринарного лікаря. Пам'ятайте, що чим більше інформації ви йому надасте (який це був продукт, його кількість і т.п.), тим легше буде ветеринарного лікаря допомогти вашому вихованцеві.