Годування дорослих собак міні порідКрихітні вихованці – це віддушина, маленька дитина, яку хочеться пестити і плекати. Декоративні породи собак вимагають індивідуального підходу із безліччю обмежень та коригувань майже в усьому, особливо у харчуванні.

Фізичні дані мініатюрних собачок дозволяють їм багато рухатися і проявляти надзвичайну активність. Крім того, вони швидко ростуть, долаючи всі фази розвитку від новонародженої до дорослої тварини за 8-9 місяців. Саме тому їм потрібне спеціальне харчування із високою енергетичною цінністю і здатністю легко засвоюватися.

Слід обирати корми, що містять велику кількість білка – джерела енергії (не нижче 26-28%), та жирів (12-13%). До того ж обов'язково мають бути присутні поліненасичені жирні кислоти – Омега-3 і Омега-6, які сприяють поліпшенню зовнішнього вигляду та структури шкіряного і волосяного покриву. Також готові раціони для мініатюрних порід мають дрібні гранули, що підходять для їх щелепного апарату.

У багатьох сім'ях власники декоративних собачок мають справу із тим, що їх улюблені крихітки є справжніми гурманами в їжі. Частково винні й самі господарі, пропонуючи вихованцеві не завжди корисну їжу, що так приваблює увагу собак. Тому виробники враховують цю особливість, випускаючи корми з приємним ароматом і смаком.

Зробити їжу більш привабливою також можна, розмочивши гранули корму в теплій водичці. Деяким тваринкам у набряклому вигляді вони здаються більш апетитними. Але це не відноситься до раціонів, що сприяють очищенню зубів від каменю та нальоту. Тверді гранули дуже важливі для невеликих вихованців, так як їх зуби і ясна є слабким місцем.

Наприклад, до складу спеціалізованого корму Nature`s Protection Mini Adult, призначеного для собачок, вага яких не перевищує 10 кг, входить ряд мінералів. Вони мають гігієнічні та очисні властивості та підтримують зуби і ясна вихованця в порядку, додатково освіжаючи порожнину рота. Тому краще його вживати у твердому вигляді. Крім цього, розгризаючи гранули, вихованець тренує і зміцнює щелепи.

Помилково поширеною є думка, що маленька собачка є до старості щеням. Якщо говорити про темперамент, то з цим погодитися можна, але це не стосується харчування. Починаючи з 8-9 місяців вихованця варто переводити на раціон, призначений для дорослих представників міні-порід. Так як їжа для малюків є висококалорійною, і у тварин, які припинили рости, вона може спровокувати набір зайвої ваги.

Якщо дорослішають міні-собачки швидко, то ось старіють вони набагато пізніше своїх більших і потужних побратимів. Змінювати звичний раціон на корм для літніх собак слід після 8 років. Фахівці не рекомендують міняти марку корму без об'єктивних причин, навіть під час переходу з однієї лінійки на іншу.

При годуванні малюка готовими збалансованими раціонами вкрай не рекомендується давати улюбленцеві натуральну їжу, так як в організмі відбувається порушення білково-жирового та вуглеводного балансу, а це загрожує порушенням діяльності нирок і печінки, а надалі хронічними захворюваннями.

Для домашніх улюбленців, які страждають на різного роду алергії і травні порушення, дуже складно підібрати повноцінний корм. Тому слід відразу звернутися до наявних спеціалізованих лінійок професійних кормів. У серії якісних раціонів Nature`s Protection є корм, розрахований для маленьких собачок (вагою від 1 кг до 10 кг) із чутливим травним трактом та схильністю до алергії – Mini Adult Lamb на основі м’яса ягняти для собак дрібних порід (1-10 кг).

З правильно підібраним кормом не виникнуть труднощі ані зі здоров'ям, ані з поганим апетитом улюбленого маленького члена сім'ї.