Бактеріальні інфекції і паразити

Однією з найбільших небезпек для тваринного, раціон якого становить сире м'ясо, представляють бактеріальні інфекції. При годуванні сирим термічно необробленим м'ясом, сирими яйцями, тварини можна заразити бактеріальними інфекціями, наприклад, сальмонельоз, а також внутрішніми паразитами, наприклад, трихинеллами. Бактеріальні інфекції проявляються блювотою, проносом, підвищеною температурою тіла, млявістю. При наявності важких форм збудники хвороб можуть потрапити в кров і викликати навіть смерть тварини.

Особливо небезпечним є те, що ці збудники хвороб можуть поширитися в зовнішньому середовищі і заразити людей.

Результати досліджень шокують

Годування сирим м'ясомВчені Університету Утрехта, Нідерланди, провели дослідження, під час якого вивчили сирої корм вихованців з метою виявлення чотирьох видів бактерій і двох видів паразитів. Під час досліджень було виявлено безліч збудників хвороб, які небезпечні не тільки для домашніх тварин, але також для людей. У п'ятнадцяти продуктах були виявлені лістерії, в восьми - Е.сoli, в семи - щонайменше по одному виду сальмонели. Крім того, в восьми продуктах були виявлені паразити саркоцистами, а в двох - токсоплазми, які особливо небезпечні для кішок.

У 2010-2012 р вчені Центру ветеринарної медицини при Управлінні з санітарного нагляду за якістю харчових продуктів і медикаментів США, намагаючись виявити бактерії, вивчили понад 1000 різних продуктів для тварин. Найбільше бактерій було виявлено в сирих (англ.RAW) продуктах - цілих 32 тесту на виявлення лістерій мали позитивні результати, 15 позитивних тестів на виявлення сальмонели. 1 позитивний тест на виявлення сальмонели - в сухому кормі для кішок, в інших видах продуктах не було виявлено ніяких бактерій.

У липні цього року в США був зареєстрований спалах сальмонельозу, під час якої виявлено 90 випадків захворювання людей (у віці від 1 до 91 року). Під час досліджень встановлено, що всі вони заразилися від своїх вихованців, яких годували сирим меленим м'ясом індички з "Raw for Paws".

Чи дійсно харчування повноцінне?

У разі годування вихованця сирим м'ясом необхідно переконатися, що йому гарантовано повноцінне харчування, тобто вихованець отримує всі необхідні поживні та мінеральні речовини і вітаміни. Звичайному власнику це зробити важко, в результаті чого з'являється ризик неповноцінного харчування.

У 2013 році вчені Каліфорнійського університету вивчили 200 видів продуктів, які власники самі готують своїх вихованців будинку. Цілих 95% «страв» не містили хоча б одного необхідного поживної речовини, а 84% не містили безлічі необхідних поживних речовин. 92% власників не знали, яка кількість корму повинні давати своєму вихованцеві.

Різні наукові дослідження показали великий ризик годування сирим м'ясом. Якщо ви все ще вирішуєте, чи почати годувати свого вихованця сирим м'ясом, з повною відповідальністю оціните можливі ризики. Якщо вже застосовуєте такий метод годування, будьте особливо обережними, вибирайте тільки надійних постачальників, добре промивайте м'ясо під проточною водою, а ще краще - обробляйте його термічно.