Годування собак-юніорів великих і гігантських порідЩеня великої або гігантської породи – гордість родини, захисник і ще одна дитина, що вимагає уваги і особливого підходу. Мало хто загострює на цьому увагу, але малюк великої породи зазнає значних трансформацій, адже від народження до дорослого стану його вага збільшується в середньому в 80 разів! Для порівняння, у дрібних собак цей показник дорівнює 20. Саме тому питання годування майбутнього гіганта повинно бути одним з пріоритетних.

Особливості харчування, пов’язані з розміром

Не тільки швидким набором маси тіла відрізняються ці цуценята, існує ще ряд особливостей:

  • Якщо карликовий пінчер або мопс перетворюється на дорослу собаку вже до 10-12 місяців, то у догів, мастифів, сенбернарів і інших вихованців цей період триває до 24, а то і до 36 місяців.
  • Великі за розмірами собаки нерідко страждають недугами, які передаються у спадок, пов'язаними з руховим апаратом, станом суглобових і зв'язкових тканин. Подібні патології складно виявити на початковій стадії розвитку. Найчастіше вони виявляються, коли у вихованця розвивається дисплазія, вивихи, вивороти кінцівок. Щоб попередити подібне явище, слід підбирати корм, що містить корисні компоненти, які живлять зв'язки і суглоби – хондроїтин і глюкозамін..
  • Якщо юніор-гігант отримує корм високої калорійності, він росте, як на дріжджах. Але вище і крупніше, ніж треба, він не стане. А от порушення в організмі відбудуться, тому що буде надане надмірне навантаження маси на незміцнілий кістяк. Тому відсоток масел і жирів в сухому кормі не повинен перевищувати 15%.
  • Зазвичай цуценята мають відмінний апетит і здатні поглинати все, що їм дадуть. Щоб полегшити роботу шлунка і поліпшити засвоєння добової норми, краще ділити їжу на кілька рівних порцій. І важливо, щоб гранули корму були великого розміру, це не дозволить малюкові заковтувати корм не розжовуючи.
  • Більшості власників відомо, що великим породам життєво необхідні такі елементи, як фосфор і кальцій. І нерідко вони намагаються збагатити ними раціон. Цього робити не можна, так як існує певна норма, і вона дотримується виробниками якісних готових раціонів.

Стан здоров’я великих собак и годування

Ще одна особливість – великі вихованці схильні до недуг, пов'язаних з серцево-судинною системою. Це відбувається з простої причини – розмір їх серця не відповідає комплекції і йому доводиться обслуговувати гігантський організм тварини.

Вимог багато, але всі вони враховуються в кормі для активно зростаючих собак великих і гігантських порід, вага яких перевищує 25 кг, Nature`s Protection Maxi Junior.

Ще одна проблема може виникнути у собак будь-якого розміру і породи – харчова алергія. Найчастіше ця патологія носить генетичний характер і пов'язана зі збоєм імунних функцій. Так як встановлення систем, в тому числі й імунної, відбувається в активний період зростання, то алергічні прояви спостерігаються саме у цуценят. Крім того, собаки нерідко мають схильність до травних розладів.

У цих випадках важливо підібрати відповідний корм, що не буде містити високоалергічні продукти – яловичину, куряче м'ясо, яйця, молочні компоненти, сою, пшеницю. Найбільш вдале м'ясо при розладах і алергіях – баранина, тому слід підбирати раціон на його основі.

Таким кормом є Nature`s Protection Junior Lamb. У його склад входить спеціально оброблений клиноптилоліт (1%) – інноваційна речовина, що захищає органи травного тракту від інфекційних збудників, а також сприяє загоєнню пошкоджених тканин.

Правильний корм – гарантія того, що вихованець виросте відповідно до вимог породи, здоровим та міцним.