Яка особливість целюлози в складі кормівЦелюлоза, зазвичай іменована клітковиною, є дуже важливою частиною раціону харчування тварин. Саме тому деякі сухі корми NATURE'S PROTECTION доповнені цим елементом. Яку користь клітковина надає на організм, більш докладно про це - в цій статті.

Відмінне травлення - щільні екскременти

Незважаючи на те, що целюлоза в організмі собак і кішок не перетравлюється, вона необхідна для забезпечення належного функціонування травної системи і сприяє поліпшенню перистальтики кишечника. Потрапивши в організм, целюлоза дратує ворсинки травного тракту, викликаючи таким чином його скорочення і поступове просування їжі по стравоходу. Целюлоза дає відчуття ситості, тому може допомогти позбавити тварину від переїдання. Крім того, завдяки своїй особливості пов'язувати воду в організмі, вона може допомогти забезпечити відмінне травлення і впливає на формування щільних екскрементів. За даними результатів наукових досліджень, проведених виробником целюлози J. Rettenmaier & Sohne, вміст клітковини в кормі знижує кількість екскрементів на 12-44%. Це означає, що засвоєння поживних речовин поліпшується, якщо в кормі присутня целюлоза. Якщо собака страждає від діареї, то корми з целюлозою можуть допомогти відрегулювати роботу травного тракту. Під час наукових досліджень собакам з рідким стільцем давали корми, в складі яких була присутня целюлоза. Діарея проходила за 2-3 дня, консистенція екскрементів ставала щільною. Поліпшення стану пов'язано з тим, що целюлоза збільшує вміст сухої речовини в екскрементах на 28-32%.

Грудки вовни, яка звалялася в шлунку - наболіла проблема у кішок

Кішки - справжні чистюлі, вони дуже часто вмиваються, але при вилизуванні вовни ковтають чимало волосків. Шлунок кішок не пристосований для переварювання вовни, тому часто грудки вовни застряють в шлунку і вихованець ці грудки просто відригує. Група вчених з Нідерландів провела в 2011 році дослідження, яке тривало 4 тижні. Під час дослідження кішки були розділені на 2 групи. Досліджуваній групі кішок давався корм, до складу якого входило 4% целюлози, а в кормі контрольної групи клітковини взагалі не було. Результати підтвердили особливу користь клітковини для вихованців - в досліджуваній групі спостерігалося на 79% менше випадків відрижки і на 70% менше кашлю, ніж у контрольній групі. У 2014 році група вчених США встановила, що целюлоза допомагає вивести зі шлунка проковтнуту шерсть разом з калом. Потрапивши в організм, окремі волоски за допомогою целюлозних волокон спрямовуються безпосередньо в дванадцятипалу кишку і таким чином виводяться з калом. Ці та безліч інших наукових досліджень ще раз доводять, що целюлоза - особлива складова частина кормів для тварин, яка допомагає вирішувати проблему утворення грудок шерсті, що звалялася в шлунку.

Профілактика хвороб зубів

З тим, щоб зуби у собак і кішок залишалися здоровими, рекомендується регулярно їх чистити і періодично проводити професійну гігієну зубів у ветеринарного лікаря. Крім того, для видалення зубного нальоту можна давати вихованцеві погризти спеціальні ласощі: мінеральні кісточки, палички. Безсумнівно, важливо, щоб в кормі, який даєте свому чотириногому другу, була присутня целюлоза. Такий корм спонукає до гризіння, підтримує контакт з поверхнею зубів, здійснюючи таким чином механічне чищення. Продукти, до складу яких входить целюлоза, можуть допомогти видалити зубний наліт, зубні камені і зменшити запалення ясен.

Корми NATURE'S PROTECTION, до складу яких входить целюлоза:

NP Superior Care Hypoallergenic Grain Free Adult All Breeds 1.5кг

NP Superior Care Hypoallergenic Grain Free Adult All Breeds 1.5кг