Як правильно змінити корм вихованцеві?

Після довгих пошуків вирішили, що нарешті знайшли вихованцеві відповідний корм, але новий корм знову не підійшов - у вихованця діарея, корм поглинає без задоволення? Може бути, що занадто швидко ввели в раціон харчування тваринного новий корм. Як це зробити правильно?

Часта зміна корму = проблеми зі здоров'ям

Квапливість власника в зміні корму без перехідного періоду або часта зміна корму може привести до виникнення проблем зі здоров'ям. У таких випадках найчастіше виникають розлади травної системи - блювота, діарея. Власники вважають, що це не дуже вдалий для їх вихованця корм, але реальна проблема - часта або неправильна зміна корму.

Вивчіть склад нового корму

Уважно вивчіть склад обраного корми. Важливо, щоб новий корм був повнораціонним і задовольняв всі потреби вашого вихованця.

Якщо вирішили вибрати корм, який за своїм складом сильно відрізняється від колишнього, наприклад, ви завжди годували вихованця кормом із зерновими культурами, а для зміни вибрали беззерновой корм, то перехідний період займе відповідно більш тривалий час. Чим більше новий корм відрізняється від колишнього, тим довше займе період підмішування нового корму до старого, щоб уникнути розладів травної системи.

Перехід з одного корму на інший повинен проходити поступово

Дуже важливо, щоб перехід з одного корму на інший проходив поступово, тобто необхідно потроху підмішувати новий корм до звичного.

Перехід від одного корму до іншого залежить від віку або стану здоров'я вихованця. У молодих собак період змішування старого і нового корму займає не менше 7 днів, а у дорослих - по крайній мірі 4 дня. Якщо у вихованця чутлива травна система, то корм змішуйте принаймні 7 днів незалежно від його віку. Якщо вашому чотириногого друга діагностували якусь хворобу, то щодо змішування необхідно порадитися з ветеринаром.

Якщо, наприклад, здійснюється перехід з сухого корму на консерви, то такий перехід повинен зайняти більш тривалий період часу, оптимальний термін - 14 днів.