Роль антиоксидантів

Оксидація - це процес, що відбувається безпосередньо під час взаємодії корми з киснем. В результаті такої взаємодії кисень руйнує живильні речовини і жири в кормі і викликає різні небажані процеси - від зміни кольору до прогорклости продукту. Антиоксиданти уповільнюють окислювальному псуванню продуктів, збільшуючи таким чином термін їх придатності.

Ефективність антиоксидантів залежить також від їх вибору і введення в процесі виробництва. Виключно важливо вибрати ефективну комбінацію антиоксидантів і ввести її в процес виробництва якомога раніше.

Натуральні або синтетичні антиоксиданти?

Натуральними антиоксидантами, які використовуються в кормах для домашніх тварин, найчастіше є вітаміни С, Е, лимонна кислота і різні екстракти трав, наприклад, розмарину. Синтетичними антиоксидантами найчастіше виступають BHA і BHT.

Натуральні антиоксиданти не тільки захищають корми домашніх тварин від псування і збільшують термін їх придатності, а й надають на організм всебічну користь. Крім того, науковими дослідженнями доведено, що з'єднання вітаміну Е і екстракту розмарину має особливо сильні антиоксидантні властивості і ефективно забезпечує витримку терміну придатності продукту.

 

Користь натуральних антиоксидантів

Крім своєї основної функції - витримки терміну придатності продукту - натуральні антиоксиданти надають на організм всебічну користь. Вони захищають клітини організму від шкідливої ​​дії вільних радикалів, зміцнюючи таким чином імунну систему. Всі клітини організму щодня стикаються з шкідливим впливом вільних радикалів, яке відбувається тоді, коли клітини пошкоджені оксидацію. Вільні радикали нестабільні і якщо в належний момент їх не втримати, вони можуть сильно пошкодити клітини організму.

Антиоксиданти, присутні в складі продукту, створюють умови для роботи імунної системи, запобігаючи вплив вільних радикалів. Натуральні антиоксиданти створюють у молодих тварин імунний захист, поки вона повністю не сформувалася. У літніх тварин антиоксиданти можуть уповільнити процес старіння клітин організму, забезпечуючи таким чином більш тривалий період життя.